MGS - právě probíhá 4.kolo (poslední) až se vrátím udělám vyhodnocení a ceny!
Miss Sims - zrušena. Vyhodnocení je zde.
eva-sims.blog.cz

Cesta Peklem - 2. část

8. května 2011 v 19:16 | Lassien |  Cesta Peklem

2. část - o 10 let později

V minulém díle jste si mohli přečíst, co se už stalo - Minulost. A teď už o 10 let později.
Přeji příjemné počteníčko xD
------------------------------------------------------
Nové postavy:
Tohle je moje sestra Mia. Abych řekla pravdu nejsme si vůbec podobné. Všichni říkají, že nevypadáme jako sestry. Mia je podobná na mamku. Máme spolu docela dobrý vztah. Ale někdy se to prostě nedá......

Moji kamarádi - Patrik a Emily. Do Patrika jsem trochu zamilovaná, ale mu se libí jiné holky - starší....Většinou šesťačky, sedmačky a nejvíce devaťačky....On mě bere jako kámošku. No a Emily je už dlouho moje nejlěpší kamarádka. Přistěhovala se sem, když ji bylo 6 roku. Přijela z Irska. A od té doby se známe. Bydlí ode mě kousek. Je spolehlivá. Někdy jí říkám Emm.

-----------------------------------------

Je ráno jako každé jiné. Měla bych už vztávat, protože musím jít do školy. Jako obvykle se mi nechce.

Konečně jsem se odhodlala, odkryla peřinu a vztala. ,,To zas bude den!" řekla jsem si, protože poslední dny jsou opravdu nudné. Ustlala jsem postel a šla se obléct. Pak jsem šla dolů ke snídani...

V kuchyni už seděla moje sestra Mia. ,,Nazdar ospalče!" vyhrkla na mě hned jak jsem se vynořila ze dveří. ,,Kde jsi byla, tak dlouho! Zase nebudeš stíhat!" spustila mamka. ,,No jo už jsem tady!" řekla jsem. Už se těším až vypadnu z tohoto domu! Až mě nikdo nebude hlídat! Na snídani jsme měli tousty.

Za chvilku přišel taťka. ,,Leo! Co si o sobě myslíš! Kdo ti sakra, bude furt v tom pokoji uklízet!" rozkřikl se taťka.,,No tak Maxi, nemusí to vědět sousedé!" napomenula mamka tátu. ,,Ticho Daphne! Mluvím s Leou! Takže dnes nepůjdeš ven. Hned jak příjdeš ze školy budeš uklízet!" křičel taťka.,,Ale já tam nemám nepořádek!" řekla jsem. ,,A až budeš mít uklizeno, tak pouklízíš všehno nádobí!" odpověděl otec.
Už jsem se neudržela a běžela do pokoje. ,,A ty Mio pojedeš odpoledne s námi na nákup!" slyšela jsem jak si dole povídají...Tak já musím uklízet a ona si jede nakupovat! Tak tohle ne...To si nenechám líbit. No nic...radši jsem už šla do školy.

Odpoledne po škole

Měli jsme dnes prodloužené vyučování, protože nacvičujeme představení na den otevřených dveří. Šly jsme s Emily domů. ,,Jdeš dnes se mnou ven?!" ptala se mě Emily.,,Dnes musím uklízet. Taťka má zase špatný den víš...." odpověděla jsem.,,Aha. To mi říkaš vždycky!" potichu řekla.,,Promiň Emily, ale vážně nemůžu!" omluvila jsem se ji, ale ona mě moc nevnímala. Když jsem šly uviděly jsem tabuli kde bylo napsáno ,,Chcete vědět svou budoucnost? Chcete vědět co vás čeká v blízkých dnech? Pojďte ke mně!" obě nás to zaujalo. Emily se na mě podívala a řekla: ,,Půjdeme?" Nevím sice jestli to je dobrý nápad, ale chtěla bych se něco dozvedět o budoucnosti. ,,Ano." Tak jsme vyrazili směrem ke dveřím.Vešly jsem do tmavé mistnosti, kde seděla divná ženská. Nejspíš věštkyně. ,,Myslíš, že to byl dobrý nápad?" pošeptala mi Emily.,,To nevím!" odpověděla jsem ji potichu.
,,Dobrý den!" řekly jsme. ,,Vítám Vás!" odpověděla tajemná žena. ,,Chtěla bych předpovědět budoucnost!" řekla jsem.,,Dobře. Sedněte si prosím!" řekla žena. Měla dlouhé černé vlasy a modrý kabát. ,,Jak se jmenuješ? Kde bydlíš? Kolik ti je let? Jak se jmenují tvojí rodiče a sourozenci?" ptala se mě.Podívala jsem se na Emily. ,,Ehm...Lea. Bylím na Oak Street v Londýně. Je mi 10 let. Mamka se jmenuje Daphne a otec Max. Mám sestru Miu." odpověděla jsem ji.


,,V blízkých dnech se dozvíš něco, co jsi nechtěla nikdy vědět. Budeš sklamáná a možná ztratíš svého nejbližšího člověka." řekla věštkyně. ,,Tý jo. To jsem teda zvědavá, jestli to tak bude." mluvila jsem s Emily. ,,To jo!" odpověděla Emm. Věštkyně hleděla do koule a pokračovala ve vizi.


,,Přesně za pět let se odstěhuješ. A ztratíš tím svou rodinu, protože jim už nebudeš důvěřovat. Dozvíš se totiž další věc, která tě velmi zasáhne. Nebude už pro tebe život krásný a šťastný. Pak najdeš osobu, která pro tebe bude znamenat všechno. Některé věci se zlepší, ale některé naopak zhorší. Odstěhujete se spolu a budete žít společný život." řekla věštkyně. ,,A můžu se zeptat čeho se ta věc, kterou se dozvím bude týkat?" zeptala jsem se. Věštkyně chvíli mlčela a pak odpověděla. ,,Rodiny. Víc ti říct nemůžu!" odpověděla mi žena.,,Aha. Ještě něco, co se mi stane v blízkých dnech?" opět jsem se zeptala. ,,Ne. To je všechno. Bude to 13 liber." řekla věštkyně.,,Cože?! To se platí? Vždyť tu nemáte nic o ceně napsáno! A ještě tolik!" odpověděla jsem ji.


,,No to si děláš srandu?! Ty nemáš peníze?! Je to tu napsáno!" vykřikla žena a ukázala na tabulku kde bylo napsáno: ,,20 minut = 13 liber." ,,Aha. Toho jsem si nevšilma! No ale já opravdu nemám ani libru!" řekla jsem ji. ,,No holka. Tak to máš blbé! Mazejte odsud!" vyhrkla věštkyně. Tak jsme s Emily šly ven.
,,Leo, co budeš dělat?!" ptala se mě Emm. ,,Záleží na tom, jestli to je pravda." odpověděla jsem ji. ,,Ale né. Já myslím to, že jsi neměla peníze! Vždyť si ji řekla skoro všechno, kde bydlíš, jak se jmenuješ, kolik ti je let, jména rodičů!" řekla Emm. ,,Jo ták. No jen doufám, že se v blízkých dnech neobjeví u nás před domem, že si jde pro peníze!" odpověděla jsem ji. ,,No to já taky!" řekla Emily. ,,A co s tou budoucností? Myslíš si, že to je pravda?" zeptala jsem se Emm.1) Líbil se Vám díl?
2) Myslíte si, že slova věštkyně jsou pravdivé?
3) Těšíte se na příští díl?
4) Co si myslíte, že bude v daším díle?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Sčítání lidu...

klik

Komentáře

1 Makiinka ♥ | Web | 8. května 2011 v 20:28 | Reagovat

1) Líbil se Vám díl?-jjjj
2) Myslíte si, že slova věštkyně jsou pravdivé?-jjjj
3) Těšíte se na příští díl?-jjjj
4) Co si myslíte, že bude v daším díle?-asi že přišla domů a uklízela :DD

2 winter | Web | 8. května 2011 v 21:22 | Reagovat

1. Jo a moc!
2. Určitě jo. Ale je to smutný. :-|
3. Hrozně mooc, doufám, že bdue brzo! :-)
4. Bude se snažit zjistit co zjistí. :-D ;-)

3 Joy | Web | 9. května 2011 v 22:01 | Reagovat

1. Veľmi, ako vždy.
2. Určite, inak by to v tom komixe nebolo.
3. Jasne, že hej.
4. Hmmm, niečo s jej rodinou zasa? Asi.... :-)

4 Kimi | 10. května 2011 v 13:36 | Reagovat

1) Jasan že sa pítaš!!!
2) Áno.
3) Áno!!!!!!!!
4) Asi tak niečo s rodinou!!!!!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama